2019 -2020 TOYOTA Corolla 1.6 Vision Multidrive S Test Sürüşü

Toyota Corolla, 1.6 Multidrive S

Kaynak

Sizlere bu hafta Sedan benzinli Otomatik kategorisinde rakipleri arasında hem dizaynı hem kalitesi hem de fiyat uygunluğu ile fark yaratan bir araçtan bahsedeceğiz. Yeni Toyota Corolla 1.6 Vision Multidrive S ile ilgili derlediklerimiz bu yazıda!

Otomotiv dünyasında istikrar en önemli konulardan biridir. Tabi konu istikrar olduğunda akla ilk gelen modellerden biri Toyota Corolla. Çünkü bu otomobil, 53 yıldır aralıksız üretiliyor ve tüm dünyada kullanılıyor. Peki Corolla neden yarım asırdan fazla zamandır yollarda ve nasıl hala bu kadar çok tercih ediliyor?

2019 -2020 TOYOTA Corolla 1.6 Vision Multidrive S Dış Tasarım 

Aracın ön tasarımı araç içinin daha geniş ve daha ferah olmasını sağlıyor. Yan taraftan baktığımızda ise ilk dikkat çeken nokta, ön camın eğimi oluyor. Ön camdan başlayan çizgiler, otomobilin arka tarafına doğru hoş bir görünüm ile uzanıyor. TOYOTA Corolla, ona hangi açıdan bakarsanız bakın güzel görünen oranlara sahip bir model. Dış tasarımı ile tüm gözleri üzerine çekiyor.

TOYOTA Corolla 1.6 Vision Multidrive S İç Mekan 

Corolla’nın başarılı olduğu bir diğer nokta ise arka koltuklarında sunduğu diz mesafesi. Geniş diz mesafesi ve kabinde açık rengin tercih edilmesi, arka koltuklarda oturan yolculara daha ferah ve konforlu bir alan sunuyor. Sürücü koltuğunda  ise işler çok daha iyi! İlk görünüşte dikkatinizi çeken noktalardan biri kullanılan malzemelerin kalitesi oluyor. Aracın orta ekranı dokunmatik kontrol edilebiliyor.  Gösterge bölümünde yer alan ekran da gerek çözünürlük gerekse grafikler bakımından çok rahat takip edilebilen bir görünüme sahip. 

TOYOTA Corolla 1.6 Vision Multidrive S Bagaj Hacmi 

Toyota Corolla’nın bagajı 471 lt ‘lik bagaj hacmi ile hem yükleme alanının şekli hem de hacim anlamında rakiplerine kıyasla çok daha kullanışlı. Elbette sedan bir otomobilden bahsettiğimiz için düz bir yükleme eşiğinden bahsetmiyoruz. Ancak fazla ağır yükleri  bagaja yüklemek ve  indirmek dışında, Corolla’nın eşyalara ayırdığı alan bakımından  başarılı olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

TOYOTA Corolla 1.6 Vision Multidrive S Motor Performansı 

Corolla’nın kaputu altında 1.6 lt’lik benzinli bir motor mevcut. Corolla Türkiye’de tek motor seçeneğiyle satılıyor. Motor gücüne değinecek olursak 132 bg güç ve 159 Nm tork üretimine sahip. CVT şanzımanlarda gazı en sonuna kadar bastığınızda devir saati sabitlenir ve otomobil ardından ivme kazanmaya başlar. Bu da motordan tam verim alınamıyor ve sanki güç kaybediyormuş gibi hissetmenize neden olur. Corolla’da ise CVT şansımızanın kalitesinden ötürü bu bahsettiğimiz etkiler minimumda. 

Yakıt Tüketimi 

Daha az yakıt tüketimi için tutumlu bir kullanım yaptığınız zamanlarda 6.5 lt/100 km civarında ortalama tüketim verilerine ulaşabilirsiniz. Tüketim kaygısının olmadığı bir sürüş tarzında ise elbette yol bilgisayarında 7.0-7.5 lt/100 km verilerini görmek olası ki bu bile Corolla segmentinde bir araç için oldukça düşük yakıt tüketimi demektir.

Corolla, sınıfına göre kendi karakterinin farklılığını hissettirmek konusunda en başarılı modellerden biri. Kendi kemik kitlesini oluşturmanın yanı sıra yeni kullanıcıların ilgisini de çekmeye devam ediyor.

TOYOTA Corolla 1.6 Vision Multidrive S Fiyat Aralığı

Otomobilin 2019-2020 piyasa satış rakamları ortalama 180.000 – 195.000 TL aralığındadır.Bu fiyat performansı KM’ye göre değişim göstermektedir.

Sizler de eski aracınızı Borusan güvencesiyle en doğru fiyata Otonakit’e hızlı satın, yepyeni ve daha hızlı model aracınıza hemen kavuşun.Arabam Kaç Para

Etiketler