2020’nin En Az Yakan Arabaları

az yakan arabalar

 

İkinci el araba alırken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de arabaların yakıt tüketimidir. Bir aracın kilometre başına tükettiği yakıt miktarı aracın en büyük giderlerinden biridir ve aracı nasıl kullanacağınızı belirleyecek öğelerden biridir. Çünkü az yakan arabalar size hem ekonomik olarak fayda sağlarken hem de arabayı satmayı düşündüğünüzde daha kolay satmanıza yardımcı olur. Peki, 2020 yılının en az yakan otomobilleri hangileri? Merak eden herkes için Otonakit 2020’nin en az yakan arabalarını listeledi. Gelin birlikte göz atalım.

1- Volkswagen Golf 1.6 lt TDI BMT 115PS Düz Vites

Volkswagen’ın sevilen modellerinden Golf’un manuel vites versiyonu 2020’nin en az yakıt tüketen arabaları arasındaki yerini alıyor. Sahip olduğu teknoloji ve sağladığı konfor ile adından söz ettiren Golf’ün 100 kilometrede tükettiği ortalama yakıt 4.1-4.2 litre arasında.

2- Toyota Corolla 1.4 D-4D 90PS 6 İleri Düz Vites

Toyota’nın ürettiği en popüler modellerinden biri olan Corolla’nın manuel vitesli versiyonu da 2020’nin en az yakıt tüketen otomobillerinden. Türkiye’de üretilmesi sebebiyle piyasadaki pek çok araca kıyasla çok daha uygun bir ilk edinim fiyatına sahip olan Corolla’nın 100 kilometrede tükettiği ortalama yakıt miktarı ise 4.1 litre.

3- BMW 320d 190 PS

Az yakan arabalardan bahsederken BMW 320d’yi es geçmek olmaz. Hızı, tasarımı ve teknolojisi ile dikkat çeken BMW 3 serisi, yüksek performanslı bir sürüş deneyimi sağlarken, yakıt tüketimini de oldukça düşük bir seviyede tutmaya özen gösteriyor. İlk edinim maliyeti benzer araçlara göre daha yüksek olsa da, özellikle 2 litre motorlu araçlar segmentindeki muadillerine göre çok daha düşük olduğunda toplam kullanım maliyetinde çok avantajlı bir modeldir. Kitleleri kendine hayran bırakan bu aracın 100 kilometrede tükettiği ortalama yakıt miktarı ise 4 litre.

4- Volkswagen Passat 1.6 TDI BMT

İç ve dış tasarımı ve performansıyla her zaman dikkat çeken Volkswagen Passat da 2020’nin en az yakıt tüketen arabaları arasında yer alıyor. Çok fazla tercih edilen bu aracın yakıt tüketimi ise 100 kilometrede ortalama 4.2-4.3 litre arasında.

5- Hyundai Elantra 1.6 CRDI Dizel 7 İleri DCT 136 PS

Hyundai Elantra, hem konforlu bir sürüş deneyimi hem de yüksek performans sağlamasının yanında, en çevre dostu arabalardan biri de diyebiliriz. Dizel versiyonu en az yakan arabalar arasında yer alan Elantra’nın 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi ise 4.1 litre.

6- Seat Leon 1.6 TDI 115 PS

Tasarımı, teknolojisi ve güvenlik tedbirleriyle ön plana çıkan Seat Leon’un aynı zamanda yakıt konusunda da cimri olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok özelliğiyle kullanıcıları arasında özel bir yere sahip olan Seat Leon’un 100 kilometrede ortalama olarak tükettiği yakıt miktarı ise 4-4.1 litre arasında.

7- Mini Cooper D 1.5 116 PS

Eskiyi ve yeniyi bir araya getiren şık ve zamansız tasarımı, sürekli yenilenen teknolojisi ve sağladığı konforlu sürüşle şehrin en popülerlerinden biri olan Mini Cooper, aynı zamanda da en az yakıt tüketen arabalar arasında yer alıyor. Aracın 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi ise 3.7 litre.

8- Opel Corsa 1.3 CDTI Ecotect ecoFLEX

Listenin kazananı ise, şık tasarımı ve yüksek performanslı sürüş deneyimi sağlamasının yanında oldukça az yakıt tüketen çevre dostu Opel Corsa oluyor. Hem cebinize hem de çevreye dost olan bu aracın 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi ise 3.2 litre.

Eğer yukarıdaki araçlardan birini almak için elinizdeki ikinci el aracınızı değerlendirmek veya elinizdeki yakıt tüketimi konusunda avantajlı bu araçları değerlendirmek isterseniz sizi Otonakit sayfamıza, aracınızı Borusan güvencesi ile hızlıca satmaya davet ediyoruz.

Arabam Kaç Para

Etiketler