2020 Yılında İkinci Elde En Çok Satılan Araba Modelleri

en çok satılan arabalar


Bir araba satın alırken, bu arabayı yeri geldiğinde ne kadar hızlı satabileceğimize; yani ikinci el piyasasına dikkat ederiz. Arabanızı seçerken doğru modeli tercih etmeniz hem günlük kullanımınızda hem de arabanızı satıp yenisini almaya karar verdiğinizde işinizi kolaylaştıracaktır. Yükselen sıfır araba fiyatları ve de Covid-19 salgını nedeniyle tedarikte yaşanan sıkıntı ile birlikte ikinci el arabalara olan rağbet artış gösterdi. Dolayısıyla en çok merak edilen sorulardan biri de “ikinci elde en çok tutulan arabalar hangileri?” oldu. Biz de Otonakit olarak 2020 yılında ülkemizde ikinci el araç piyasasında en çok rağbet gören arabaları sizler için derledik.

1- Fiat Egea

Kaynak

Ünlü İtalyan otomobil markası Fiat’ın Egea modeli ülkemizde özellikle ikinci el araç piyasasında oldukça ilgi görüyor. Fiat’ın ünlü modeli Linea’nın yerini almış olan, hem Sedan hem de Hatchback modelleri ile oldukça rağbet gören Fiat Egea, 2020 yılında da geçmişte olduğu gibi ikinci el araba piyasasında en çok rağbet gören arabalar listesinde en üst sıralarda yer alıyor.

2- Renault Megane

Kaynak

Fransız otomobil markası Renault’nun Megane modelinin sıfır modellerinde olduğu kadar ikinci el versiyonlarına olan rağbet de oldukça fazla. Yıllardır tüm Avrupa’da en çok tercih edilen araba modellerinden biri olan Megane, 2020 yılında da ikinci el piyasasındaki yerini koruyor.

3- Renault Clio

Kaynak

Renault’nun en az Megane kadar hatta belki de daha fazla rağbet gören bir başka modeli ise Clio. Şehir hayatında sağladığı kolaylığın yanı sıra fiyat/performans açısından piyasadaki en iyi araçlardan biri olması Renault Clio’yu, 2020 yılında da ikinci el piyasasında zirvede tutmaya devam ediyor.

4- Volkswagen Passat