2022 Honda Civic Yeni Kasa İncelemesi

honda civic, honda civic 2022

Yetmiş yılı aşkın bir maziye sahip olan Honda’nın gözde modellerinden Civic, yenilenen tasarımı ve gelişen birçok özellikle otomotiv dünyasına sunuldu. Honda’nın amiral gemisi durumundaki modellerinden biri olan yeni Civic, 2022 yılının en çok merak edilen sedan otomobil modelleri arasındaydı. Civic ailesinin on birinci nesli olan yeni tasarım, teknolojik donanımlarıyla da oldukça farklı bir görünüme sahip. Ülkemizde de oldukça geniş bir kitleye hitap eden 2022 model Honda Civic yalın çizgileri ve güçlü duruşuyla dikkatleri çekmeyi başardı.

Honda Civic 2022 Yeni Kasa Dış Tasarım

Japon devinin yepyeni tasarımı Honda Civic yeni kasasında klasikleşen çizgileri korumakla birlikte ayrıntılarda önemli farklar ortaya koydu. Yeni Civic Sedan modelinde toplam uzunluk 33 mm kadar artarken, aks uzunluğu ise 35 mm uzamış görünüyor. Uzakdoğu’nun yalın üretim ve sade yaşam felsefesenin kendisini iyiden iyiye hissettirdiği yeni modelde, sürücü ve yolcunun rahatı için hemen her şey en ince detayına kadar düşünülmüş. Çok daha dengeli olduğu ilk bakışta göze çarpan yeni kasa tasarımında aracın ön tarafı çok daha belirgin ve baskın bir karaktere bürünmüş. Otomotiv endüstrisinin öncüleri arasında yer alan Honda, yeni kasa tasarımında yan aynaları kapılara taşımayı tercih etmiş. Bu sayede de çok daha geniş bir görüş açısı elde edilmiş ve güvenli sürüş için olumlu bir adım atılmış. Üretim süreçlerinde en yüksek teknolojiyi kullanan Uzakdoğu menşeli şirket, kaliteli ham maddeler tercih etme geleneğini de sürdürmüş. Aracın dayanıklılığını en yüksek düzeyde tutmak isteyen şirket, yüksek mukavemet değerleri sunan çelik ve alüminyum seçimleriyle etkileyici sonuçlar elde etmeyi başarmış.

2022 Model Honda Civic’in Donanımları

Dış tasarımıyla son derece çarpıcı bir görünüm sunan 2022 Honda Civic, bu tasarımı kusursuz bir şekilde tamamlayan LED ön ve sis farları ile görüş mesafesini de kusursuza yakın şekilde artırıyor. Standart olarak 16” ya da 17” alüminyum alaşımlı jant seçeneğiyle sunulan yeni Sedan, bu sayede sportif duruşuna ayrı bir hava katıyor. Açılabilir cam tavan donanımına da sahip olan 2022 model Civic, ayrıca karartılmış arka camlar ile duruşuna özel bir hava katabiliyor. Ön konsol tasarımında da sadeliğin çarpıcılığını tercih eden Honda, bal peteği temalı görünümüyle göz dolduruyor. Sürücü ve yolcular için en yüksek konfor düzeyi hedefiyle tasarlanan yeni model, tüm yolculukların unutulmaz anılara dönüşmesi için birçok özelliği bünyesinde topluyor. Son derece pratik bir dijital gösterge paneline sahip olan model, sürüş esnasında tüm ayrıntılara anlık olarak hâkim olunabilmesini kolaylaştırıyor. 512 litrelik son derece geniş bir bagaj hacmi de sunan model, geniş aileler ya da uzun seyahatler için de doğru bir yol arkadaşı olduğunu ispat ediyor. Koltuk tasarımlarında da sadeliğin dingin tarzının tercih edildiği modelde, deri döşeme detayı konforlu bir sürüş için tamamlayıcı bir etki sunuyor. Koltuk tasarımını tamamlayan önemli bir donanım özelliği ise ısıtma oluyor. Isıtmalı ön koltuklara sahip olan 2022 model Honda Civic Sedan ile hava sıcaklıkları düşse de sürüş ve yolculuk keyfi hep üst düzeyde seyrediyor. Dijital gösterge panelinden geniş bir açıyla izleme olanağı sunan geri görüş kamerası donanımına da sahip olan model, güvenli bir sürüş ve park için de önemli özellikleri bünyesinde bulunduruyor. Üç farklı açı sunan geri görüş kamerası sürücüye önemli bir kolaylık sunuyor. Otomatik kararan ayna özelliği de bulunan yeni Civic, bu sayede arkadan gelen aracın farının sürücüyü rahatsız etmesinin de önüne geçmeyi amaçlıyor. Bu sayede sürüş sırasında dış etkileri sınırlamak ve yola odaklanmayı kolaylaştırmak amaçlanıyor. Donanım özellikleri arasında anahtarsız giriş ve çalıştırma da bulunan yeni Honda Civic’te sürücünün bu işlemler için anahtarını cebinden çıkarmasına gerek kalmıyor.

2022 Model Honda Civic’in Teknik Özellikleri

Önceki nesil Honda Civic’te de yer alan 182 PS gücünde 240 Nm tork üreten turbo benzinli motor donanımı, bu modelde de yüksek bir performans vadediyor. Bir diğer seçenek olan 129 PS güce ve 180 Nm torka sahip yeni nesil turbo LPG’li motor ise yüksek performansını ekonomik bir sürüşle taçlandırıyor. Dijital gösterge paneli üzerinden LPG yakıt miktarı ve ortalama tüketim değerleri gibi değişkenleri anlık olarak takip etmeye olanak sunan model, bu sayede sürüş konforunu da artırmayı başarıyor. Benzin ve LPG dolum yerlerini aynı kapak altında buluşturan tasarım, ergonomik bir yapı sunarken kalabalık bir görünüme de olanak tanımıyor. “Spor Sürüş Modu” ile yolun keyfini doruklarda yaşamaya da olanak sunan Civic ile sürüş modları arasında hızlı geçişler yaparak özelleştirilmiş sürüş deneyimleri yaşamak mümkün hale geliyor. Standart donanım olarak sunulan 9” multimedya ekran, sürücünün araca ilişkin tüm detaylara pratik bir şekilde hâkim olmasını sağlıyor. Sık kullanılan uygulamalara göre özelleştirilebilen multimedya ekran iç tasarıma kattığı modern hava ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Apple CarPlay & Android Auto desteği ile sürücü ve yolcuların cep telefonlarını kablosuz bir şekilde bağlayabildikleri 2022 Honda Civic, arama işlemlerinin yanı sıra telefondaki uygulamaları dokunmatik ekran aracılığıyla kolayca yönetebilmeye de olanak sunuyor. Bu sayede sürücü yola odaklanmasını sürdürürken cep telefonundaki işlemleri de kolayca yönetebiliyor. Kablosuz şarj özelliğine de sahip olan yeni model, cep telefonlarının hem pratik hem de hızlı bir şekilde şarj edilebilmesine imkân tanıyor.

2022 Model Honda Civic’in Güvenlik Özellikleri

Denge ve yol tutuş açısından son derece etkileyici olan yeni Civic, güvenlik açısından da etkileyici bir genel görünüm arz ediyor. Toplam ağırlığı yaklaşık 50 kg kadar artan yeni Honda Civic, dış tasarımındaki yenilikleri ve güvenlik önlemlerini iç mekâna da taşıyor. Kaza anında sürücü ve yolcuların yaşaması olası hasarı azaltmak için çalışmalar yürüten şirket, yenilenen hava yastıkları ile bu yolda epey mesafe kat etmiş görünüyor. Toplamda on adet hava yastığına sahip olan yeni model, araç içerisindeki tüm yolcular için maksimum güvenlik düzeyi sunmasıyla öne çıkıyor. Güçlü bir kafes yapısına sahip olan modelde olası bir çarpışma anında burulma düzeyini minimumda tutmak için gerekli detaylar titizlikle ele alınıyor. Gücünü ve özgün tasarımını üstün güvenlik meziyetleriyle bezemeyi başaran Honda Civic yeni model tasarımında da bu hususiyeti usta bir şekilde yansıtmayı başarıyor. Pek çok güvenlik testinden olumlu sonuçlar alan yeni Civic, hem sürücü hem de yolcular için üst düzey bir güvenlik seviyesi belirliyor.

2022 Honda Civic Fiyat Listesi

Sunduğu performans değerleri ve yaşattığı keyifli deneyime kıyasla son derece makul fiyatlarla satışa sunulan yeni Honda Civic için motor ve vites tercihlerinin yanı sıra donanım özelliklerine göre farklı ücretlendirmeler de mevcut. Değişen fiyat değerlerine sahip olan model için detaylı bilgiyi yetkili bayilerden almak mümkün. Siz de aracınızı satıp yeni bir model alma düşüncesindeyseniz Otonakit aracını satmak isteyen herkese sorunsuz ve anında alım hizmeti vermektedir. Siz de hemen Otonakit’e gelin, en iyi teklifleri bir an önce değerlendirin.

Arabam Kaç Para

Etiketler