Arabam Ne Kadar Eder? Otonakit Araç Değeri Hesaplama Nedir?

arabam kaç para eder

Eğer ikinci el aracınızı zahmetsiz ve hızlı şekilde satmak istiyorsanız fakat arabanızın ikinci el piyasasındaki yeri ve değerinden emin olamıyorsanız, kendinize mutlaka şu soruyu soruyorsunuzdur; “Arabam ne kadar eder?”. 

Yapmanız gereken aracınız için güvenilir ve deneyimli bir kurumdan fiyat teklifi almaktır. Otonakit “Teklif Al” sayfasında aracınızın bilgilerini girerek işe başlayabilirsiniz. Otonakit aracınızın teknik özelliklerini, hasar ve ekspertiz durumlarını detaylarıyla piyasa koşullarına göre değerlendirerek en doğru ve adil nakit alım fiyatını Borusan güvencesiyle sunar.

Arabam Ne Kadar Eder Nasıl Çalışır?

“Otonakit arabam ne kadar eder hesaplama aracı nasıl çalışır ?” diye soruyorsanız, cevabı çok basit. Tek yapmanız gereken arabanızın teknik özellikleri, ekspertiz bilgileri ve hasar kaydını sisteme girmeniz. Bu özelliklere bağlı olarak Otonakit, dakikalar içinde arabanızın araç değerini size sunuyor.

 Araç Değeri Hesaplanırken Hangi Teknik Özellikler Kullanılır?

 Model Yılı

 Marka

 Model

 Yakıt Tipi

 Kasa Tipi

 Vites Tipi

 Model Uzantısı

 Kilometre

Kısacası, normalde model yılı, marka, yakıt tipi, kilometresi, vites tipi ve diğer detaylara bağlı olarak piyasadaki diğer araçları inceleyerek elde edebileceğiniz ortalama araba değerini, Otonakit size çok kısa bir sürede sunuyor. Otonakit sayesinde aracınızı hızlı ve sorunsuz satabilir; yeni evinizi, arabanızı alabilir ve yatırımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

İkinci elde en çok satılan araba modellerini merak ediyorsanız hemen tıklayın!

Peki Otonakit Araç Değeri Hesaplamayı Nasıl Yapıyor?

Otonakit bir Borusan Araç İhale markasıdır. 20 yıla yakın ikinci el araç ihalesi deneyimi ile Borusan Araç İhale, 2. El araç sektörünün lider kurumsal firmasıdır. Borusan Araç İhale bu sayede sektörde benzeri olmayan bir veri ve bilgi birikimine sahiptir.Bu veri ve bilgi birikimiyle Otonakit,hangi araçların hangi dönemlerde ve ne şartlarda satılıp satılmayacağını piyasadaki çoğu oyuncuya göre çok daha büyük bir güvenle bilip müşterilerine aktarıyor.

Tabii ki bu hesaplamalar yapılırken; güncel sektör trendleri, genel ekonomik göstergeler ve dijital teknolojiler ile donatılmış bir hesaplama sistemi devreye giriyor. Sürecin tümü deneyimli ve Borusan kültürü içinde yetişmiş ekipler tarafından yönetiliyor.

Aracınızda olabilecek hasar & tamirat gibi işlemler aracınızın fiyatını o marka/model araca bağlı olarak etkileyecektir. Ayrıca aracınızda bulunan ek donanım ve aksesuarlar, ekspertiz sonrasında göz önünde bulundurulup size sunulacak nihai fiyat hesaplamasına muhakkak dahil edilmektedir.

Otonakit Araç Değeri Hesaplama Size Nasıl Bir Deneyim Sunar?

Arabam kaç para eder yani Otonakit“ Teklif Al” hizmeti, arabanızın değerini teknik bilgileri, ekspertiz bilgileri ve hasar kaydını girerek dakikalar içinde hesaplamanıza yardımcı olur. Otonakit satın alma teklifini görmeniz için gereken kodu cep telefonunuza SMS olarak iletir. SMS doğrulama adımı sonrasında nakit alım limitlerimiz dahilinde olan ikinci el aracınızın ilk teklifi size Otonakit üzerinden gösterilir. Bu fiyat teklifi 3 iş günü için geçerlidir. Bu tekliften sonraki 3 iş günü içerisinde ekspertiz randevusu alabilir, aracınızı TSE onaylı bağımsız iş ortağımız olan uzman ekspertiz firmasının lokasyonuna getirerek güvenle ve hızlıca satabilirsiniz.

Randevu oluşturmak için “Hemen Randevu Oluştur” butonuna tıkladıktan sonra kendinize uygun lokasyon, tarih ve saati seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz. Randevunuza gelirken ruhsat, muayene kaydı, varsa yedek anahtarınızı unutmayınız.

Ayrıca, arabanızı satmaya karar verirseniz ekspertiz hizmetimizden tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, noter satış bedeli Otonakit tarafından karşılanmaktadır. Saat 15.00 öncesi satışlarda ödemeniz aynı gün hesabınıza geçerken 15.00 sonrası satışlarda ödemeniz sonraki iş gününde hesabınıza geçmektedir. Aracınızın ödemesi yalnızca ruhsat sahibinin hesabına yapılır.

Arabam kaç para diyenlere, Otonakit’in “Teklif Al” yani araç fiyatlama hizmeti, aracınıza piyasaya uygun bir değer sunmakla kalmaz, satıştaki tüm adımlarda da yanınızda olur. Uzman kadrosu ve sektördeki bilgisiyle sizi asla yarı yolda bırakmaz, kötü sürpriz yaşatmaz. Otonakit sayesinde istediğiniz zaman arabanızın değerini öğrenebilir ve aracınızı satmak için randevu oluşturabilirsiniz. Hemen sitemizden teklif alın, arabanızı en kısa zamanda en iyi fiyata satın. Otonakit sunduğu tüm ayrıcalıklarla ve Borusan güvencesiyle sizi bekliyor.


Araç Değerleme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


Aracımı satmak istiyorum, nasıl satabilirim?

Borusan markası Otonakit’in https://www.otonakit.com/arabami-fiyatla sayfasından araç bilgilerinizi girebilir, gördüğünüz ilk teklif fiyatına istinaden 3 gün içerisinde ekspertiz randevusu alarak; aracınızı aynı gün satabilirsiniz.

İkinci el arabanızı satarken dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmek için bu yazıyı kaçırmayın.

Araba değeri hesaplama aracı hangi arabalar için kullanılabilir?

20011-2018 model yılları arasında,

150.000 km altında

araç bedelinin %40’ından daha az hasarı olan

Belirli hacimde bir pazara sahip

300.000 TL değerinin altında,

Devir süresi 90 günün üzerinde

olan tüm binek araçlar Otonakit alım kriterlerine dahildir.

Kimler araba değeri hesaplama aracını kullanabilir?

Yukarıdaki kriterlere uygun olan ikinci el aracını satmak isteyen tüm araç sahipleri Otonakit hizmetini kullanabilir.

Aracım ne kadar hesaplamasını mobil uygulama üzerinden de yapabilir miyim?

Otonakit’in mobil web sitesi üzerinden (Chrome, Safari, vb) de aracınızı fiyatlandırabilir ve teklifimizi görebilirsiniz. 

Araç değerleme için Teklif Al’ı kullanmak ücretli mi?

Hayır, aracınızın satın alma teklifini görmek için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Bu bedelsiz hizmet karşılığında Otonakit’in ilk teklifini saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. Yalnız bir telefon numarasıyla, bir haftada 3 kere sorgulama yapma limiti vardır.

Arabamın değerini öğrendikten sonra nasıl randevu alabilirim?

İlk fiyatımızı uygun gördüğünüz takdirde teklif sayfasındaki “Hemen Randevu Oluştur” butonuna tıklayarak size en uygun tarih ve lokasyonumuzu seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.Aracınızı randevu oluşturduğunuz anlaşmalı ekspertiz firmalarımıza 3 gün içerisinde ekspertize götürebilirsiniz. Sizi bu anlaşmalı uzman ekspertiz istasyonlarında Otonakit personeli karşılayacak ve ağırlayacaktır. Ekspertiz sonucunda nihai teklifimizi kabul etmeniz durumunda aynı gün içerisinde Otonakit, aracınızı satın alacak ve noterde devrini yapacaktır.

Arabam Kaç Para

Etiketler