Skoda Yeni Elektrikli ve SUV Aracı Vision 7S'i Tanıttı

skoda, elektrikli araba, skoda suv, skoda araba, yeni çıkacak arabalar, skoda araba modelleri, skoda logo

Skoda, minimalist bir tasarıma sahip olan yeni SUV aracı 7S ile marka kimliğinin büyük vizyonunu ortaya koyar. Sürdürülebilir malzemelerden üretilen ve minimalist tasarımıyla modern bir görünüm kazanan model, markanın elektrikli araçlarının bir ön gösterimini de sunar. Geniş iç hacmi, 7 koltuklu tasarımı ve modern kullanıcı paneliyle yeni nesille entegre bir tasarım anlayışı benimser. Kullanıcı ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yenilediği 7S, hem iç hem de dış dizaynıyla öne çıkar. Sürüş destek sistemi için gereken sensörleri saklamak için özel olarak tasarladığı ızgara bölümüyle araca ayrı bir hava kazandırır. Elektrikli SUV modelleri içinde farklı görünümüyle dikkat çeken 7S, yenilenmiş logosuyla da sürücülerini yeni bir yolculuğa çıkarır.

Elektrikli araba severlere , elektrikli araçlarla ilgili tüm merak edilenler için tıklayın!

Skoda'nın Yeni Elektrikli Suv'u Vision 7S

600 km’den fazla sürüş menzili sunan yeni Skoda elektrikli araba modeli, tasarımı ve inovatif yönleriyle dikkatleri üzerinde toplar. Yeni bir tasarım dili geliştiren Skoda, 89 kWh pil içeren Skoda SUV modeliyle 600 km’den fazla bir sürüş mesafesi sunarak kullanıcılarının sıklıkla arabalarını şarj etmelerinin önüne geçmeyi amaçlar. Yenilenen Skoda logo da aracın heyecan verici tarafları arasında yer alır. Skoda araba modellerini modernize etmeye ve yeni logosuyla heyecan verici bir atmosfer yaratmaya kararlı. Marka görünümünü üst seviyeye taşıyarak sürücülerine premium bir his sunmayı amaçlayan marka, elektrikli SUV modelleriyle öne çıkmayı başarır. Dijitalleşmeye ve elektrifikasyona yönelen marka, Vision 7S ile heyecan verici bir atılım yapar. Skoda’nın sıfır emisyonlu bir araç üretme stratejisinin sonunda ortaya çıkan model, yedi koltuklu yapısıyla kalabalık aileler için de iyi bir seçenek haline gelir. İşlevsellik, sağlamlık ve özgünlüğün bir araya geldiği Skoda Vision 7S, geniş iç hacmiyle kullanıcılarına konfor alanları sunar. Aracın ön tarafında bulunan geniş ızgaranın ortasında turuncu bir vurgu yer alır. Araca farklı bir görünüm kazandıran turuncu vurgu, dikkat çekici bir SUV satın almak isteyenler için iyi bir seçenek haline gelir. Geniş ızgaranın kenarlarında ise T şeklinde farlar yer alır. T şekilli farlar, Skoda Vision 7S modeline modern bir görünüm kazandırır. Arka tarafında da benzer şekilde T şeklinde arka lambalar yer alır. Ön ve arka farlar, aracın bütün bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bununla beraber arkaya doğru bir eğime sahip olan şık tavan rüzgarlığı, aracın modern bir hava kazanmasını sağlar. Mat gövde rengine sahip olan ilk Skoda araba modelleri arasında bulunan Vision 7S, farklı bir tasarıma sahip araçlardan hoşlanan kişilerin heyecanla beklediği bir araç haline gelir.

Suv araçlar hakkında bilgi almak için tıklayın.

Skoda Vision 7S Donanımı

Skoda Vision 7S modeli, donanım detaylarıyla dikkatleri üzerinde toplar. Aracın aerodinamiğini iyileştirmek için özel olarak üretilen kapalı bir tasarıma sahip olan 22 inçlik devasa tekerlekler, sürücülerine de konfor sunar. 7 koltuklu üç sıralı bir tasarıma sahip olan model, elektrikli SUV modelleri içinde öne çıkar. Markanın yeni nesil araçlarının bir ön gösterimi olan Skoda Vision 7S, sunduğu geniş alan sayesinde hem sürücüler hem de yolcular için konforlu bir deneyim sağlar. Aracın yeni ön paneli ise hem şık hem de kullanışlı olmasıyla öne çıkar. Dikdörtgen direksiyon simidinin arka tarafında dijital bir sürücü ekranı yer alır. Anlık benzin tüketimi ya da kat edilen mesafe gibi bilgilerin görülebileceği ekran, minimalist görünümüyle araca zarif bir hava katar. Sürüş modunda olunduğunda aracın ön tarafının ortasında dikdörtgen bir ekran bulunur. Dikdörtgen ekran, kapı panellerinde olduğu gibi dokunsal kontroller içerdiği için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Bununla beraber aracın fiziksel kontrolleri kolayca açılabilen bir orta konsolda bazı temel işlevleri yerine getirmeye devam eder. Klima kontrolü gibi ayarlamaların yapılmasını sağlayan fiziksel kontroller, yuvarlak tasarımıyla aracın minimalist görünümünü pekiştirir. Araç, rahatlama moduna alındığında ise dikdörtgen ekran ve direksiyon simidi farklı konumlara geçiş yapar. Direksiyon simidi sizden uzaklaşır ve 14.6 inç boyutundaki ekran döner. Böylece aracın şarj olmasını beklerken sevdiklerinizle bir film izleyebilir ya da oyun oynayarak vaktinizi keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Ek olarak gösterge panelinin üst tarafında yer alan kristal eklenti sayesinde aracın şarj durumunu görebilir, tamamen şarj olmasına ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz. Modelin iç mekanı çoğunlukla geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilir. Koltuk kumaşları, %100 geri dönüştürülmüş polyester ipliklerden yapılır. Ayrıca geri dönüştürülmüş lastiklerden yapılan taban, iç döşemeleri de sürdürülebilir hale getirir. Akıllı malzeme kombinasyonları sayesinde sağlam ve dayanıklı bir yapıya bürünen model, elektrikli araç modelleri içinde geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmesiyle dikkat çeker. Geri dönüştürülmüş malzemeler ve modernize edilen dokunmatik panel sayesinde sınıfında öne çıkan model, bilgi-eğlence işlevlerine önem veren kişiler için de iyi bir seçenek haline gelir. Bununla beraber sürücü koltuğunun arka sırasının orta bölümüne, yolculara ters bir şekilde yerleştirilen bebek koltuğu, güvenlik ve koruma hissi sunar. Dokunmatik ekran ve gösterge paneli sayesinde daha pratik bir kullanım sunan Skoda Vision 7S, markanın yeni tasarım yönünün ne olacağı hakkında da bir fikir verir.

Skoda Vision 7S Teknik Özellikleri

Elektrikli SUV araç modelleri içinde kullanıcı odaklı bir tasarıma sahip olmasıyla öne çıkan Skoda Vision 7S, teknik özellikleriyle de kullanıcılarının çoğu ihtiyacını karşılamayı başarır. 89 kWh pil ile donatılan model, tam dolu bataryayla 600 km’den daha fazla mesafeyi kat etmenize imkan tanır. Kapalı alaşım jant tasarımı ve ızgaraların kapalı bir dizayna sahip olması, aracı aerodinamik olarak iyileştirerek dolu bataryayla uzun mesafeler kat etmesini sağlar. Ek çıkıntılara sahip olan bombeli jant, girintili bir yapıya sahiptir. Ek hava çıkışları için yapılandırılan model, yüksek voltaljı pilin soğutulmasıyla oluşan sıcak havayı dışarı doğru yönlendirir. Geleneksel açık ızgara tasarımı yerine Tech Deck ismini verdiği kapalı bir dizayn anlayışı benimseyen model, sağlam alt gövdesi sayesinde sürüş deneyimini iyileştirir. Aracın rüzgar karşısında daha az sürtünmeyle hareket etmesini sağlayan ızgara tasarımı, tam dolu bataryanın kullanım ömrünü iyileştirerek kullanıcılarına avantajlar sunar. Yeni çıkacak arabalar içinde geliştirilmiş tasarımıyla öne çıkan Skoda Vision 7S, elektrikli araç sahibi olmak isteyenler için iyi bir seçenek haline gelir. Ayrıca 200 kW hızlı şarj desteğine sahip olan model, yarım saatten daha kısa süre içinde %10’dan %80’e kadar çıkar. Böylece aracın şarj olmasını beklerken uzun saatler beklemenizi gereksiz hale getirir.

Skoda Yeni Logosunu SUV Vision 7S ile Duyurdu: Skoda'nın Yeni Logosu

Elektrikli SUV araçlar içinde hem teknik hem de donanım detaylarıyla öne çıkan model, Skoda’nın yeni logosunu sunmasıyla da marka açısından oldukça önemlidir. Markanın yeni modern tasarımına uyum sağlayacak biçimde değiştirilen logo, Skoda’nın klasik kanatlı ok şeklinin yerini alır. Aracın ön tarafında ve arkasında sade bir Skoda yazısı yer alır. Yenilik ve sürüdürülebilir gibi kavramları ortaya çıkaracak biçimde revize edilen logonun rengi ise yeşildir. Skoda’nın klasik logosundaki S ve A harfleriyle kanatlı ok sembolünü evrimleştiren marka, daha zarif bir görünüm kazanır. Üç boyutlu logoyu iki boyutlu hale getiren marka, minimalist tasarım anlayışını logosuna da aktarır. Yeni logonun ise ilk olarak 2024 yılında tanılatacak olan yeni arabalarda görülmesi beklenir. Skoda SUV Vision 7S modeli, kullanıcılarının konforunu gözetecek biçimde yenilenmiş elementleriyle premium bir araç arayışında olanlar için iyi bir seçenek haline gelir.

Gelmiş Geçmiş En İyi Elektrikli Araba Modelleri başlıklı yazımızı okumak için tıklayın!

Skoda Elektrikli Araç Vision 7S Ne Zaman Çıkacak?

Skoda markası Vision 7S modeliyle kullanıcı tabanını genişleterek farklı bir görünüm elde etmeyi amaçlar. 30 Ağustos’ta tanıtımı yapılan araç, 2026 yılına kadar üç yeni modelle birlikte çıkacak. Skoda SUV fiyat ve özelliklerini öğrenebilir, satışa sunmak istediğiniz araçlar varsa Otonakit güvencesiyle sorunsuz bir şekilde fiyat alabilirsiniz.

Arabam Kaç Para

Etiketler