Tesla'nın Türkiye'ye Gelecek Araba Modelleri

tesla araba, tesla türkiye, tesla araba fiyatları, tesla türkiye fiyatı

Tesla’nın Türkiye’ye Gelecek Modelleri Hangileri?

Tesla Motors, ürettiği Tesla otomobilleri ile elektrikli araba sektörüne yeni bir bakış açısı getiriyor. Tesla arabaların özellikleri arasında öne çıkan nokta araçların elektrikli olmasıdır. Bu sayede çevre dostu bir sürüş keyfi yaşamanız mümkündür. Tesla Motors, ürettiği Tesla araçları Türkiye pazarına sunmayı da hedefliyor ve Türkiye’de satışa sunulacak modeller arasında Tesla Model X, Tesla Model Y, Tesla Model S ve Tesla Model 3 yer alıyor. Bu modeller hız, menzil, oturma alanı genişliği ve teknolojik özellikleriyle de otomobil tutkunlarının ilgisini çekiyor. Ayrıca Tesla şarj istasyonu, Türkiye illeri arasından Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere toplam 10 ilde yer almaya hazırlanıyor. Kurulumu planlanan “Supercharger” isimli araba şarj istasyonları, Tesla’nın özel üretimi olan ve maksimum 250 kW hızlı şarj etme özelliği bulunan istasyonlardır. Tesla arabaların Türkiye fiyatı da çeşitli özelliklere ve modellere göre değişiyor. Bunun yanı sıra Tesla, Türkiye distribütörü seçmek yerine kendi bünyesinde kurduğu “Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited Şirketi” ile faaliyetlerini devam ettirmeyi planlıyor. Üstün teknoloji ile üretilen Tesla elektrikli araba modelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için detaylara göz atabilirsiniz.

Tesla Model X

Tesla Model X elektrikli araba, oturma alanı genişliği ve uzun menzili ile dikkat çekiyor. Geniş ailelere hitap eden modelin, ön kapıları yana doğru otomatik açılırken arka kapılar yukarı yönlü açılıyor ve kapı açılma yönlerinin farklı açılarda olması yükleme anında kolaylık sağlıyor. Araç SUV kategorisinde yer alıyor ve yüksek menzile sahip olacak şekilde tasarlanan araç yol tutuşuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca otomatik frenleme ve otomatik park özellikleri ile araç daha güvenli bir sürüş keyfi veriyor. Bunun yanı sıra Tesla Model X Türkiye fiyatı da seçeceğiniz ek donanım özelliklerine göre farklılık gösterebiliyor.

Tesla Model X Teknik Özellikleri Neler?

Tesla Model X’in teknik özelliklerini şu şekilde sıralanabilir:

 • Ön ve yan taraftan alacağı darbelere karşı özel güvenlik donanımına sahiptir.
 • Aracın sahip olduğu batarya maksimum 475 km yol kat etmeyi sağlar.
 • Aracın arka, yan ve ön tarafında bulunan kameraların 250 metre görüş menzili vardır.
 • Otomatik pilot özelliği ile araba şerit takibi yaparak sürüşe yardımcı olur.
 • Araç bataryası 15 dakika gibi kısa bir sürede %50 şarj olur.
 • 2,5 saniye gibi kısa bir sürede 100 km hıza çıkabilir.
 • 670 beygir motor gücüne sahiptir.
 • Ön panelde 17 inç boyutunda ve 2200X1300 çözünürlüğünde dokunmatik ekran bulunur.

Tesla Model X Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak?

Otomatik park etme, otomatik sürüş ve otomatik kapıları ile yeni nesil bir teknoloji ürünü olan Tesla Model X Türkiye fiyatı satış aşamasında vergiler hariç ortalama 104 bin dolar olacağı düşünülmektedir. Bu fiyat çeşitli donanım özelliklerine ve aracın rengine göre değişiklik gösterebilir.

Tesla Model Y

Model Y kullanıcılara 7 kişilik oturma kapasitesi sunuyor. İkinci sıradaki koltukların katlanabiliyor olması ekstra bagaj alanı oluşturuyor. Aracın dört çeker özellikte olması karlı ve yağmurlu havalarda yüksek yol tutuşu sağlıyor. Ayrıca aracın sürücü koltuğu yüksek, ön bölüm ise alçak seviyede olacak şekilde tasarlandığı için sürücünün yola olan hakimiyeti artıyor. Bunun yanı sıra araç SUV görünümü ile de oldukça dikkat çekiyor.

Tesla Model Y Teknik Özellikleri Neler?

Tesla Model Y’nin teknik özellikleri şu şekildedir:

 • Araç ön çarpışmalara karşı dayanıklılık ödülüne sahiptir.
 • 7 kişilik oturma kapasitesine sahip 3 sıra koltuk bulunur.
 • Tam şarj dolumuyla yaklaşık 524 km yol kat edebilir.
 • Dijital ekranda 250 metreye kadar çevre görüntüsü aktarır.
 • 15 dakika gib kısa bir sürede %49 pil şarj imkanı verir.
 • 3,5 saniyede 100 km hıza ulaşır.
 • Zorlu hava şartlarında üstün çekiş gücü sağlar.

Tesla Model Y Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak?

Oturma kapasitesi ile dikkat çeken Model Y’nin Türkiye satış fiyatının vergiler hariç yaklaşık 58-59 bin dolar olacağı ifade edilmektedir. Araç alımında seçilen renk, donanım ve çeşitli aparatların eklenmesi ile de fiyatlarda değişiklik olabileceği söz konusudur.

Tesla Model S

Tesla Model S spor bir görünüme sahip olan aracın geniş şasisi virajlarda konfor ve yol tutuşu sağlıyor. Araç üzerinde yer alan tekerlekler performans grubu ürünler olarak biliniyor. Bu sayede Model S yüksek hızlanma ve seri manevralara uygun bir araç haline geliyor. Özel süspansiyonlar yolculuğunuzda sarsılmanızı önlüyor. Ayrıca araçta dışarıdan içeri ses geçişi minimum düzeyde tutuluyor. Tesla Vision teknolojisi ile yakında yer alan araç veya yayalar algılanıyor ve böylece çarpışma riski azalmış oluyor. Sportif bir Model olan S aerodinamiği yüksek ve hızlı ivmeli bir araca kavuşmak isteyen bir hedef kitleye hitap ediyor.

Tesla Model S Teknik Özellikleri Neler?

Tesla Model S özellikleri arasında bunlar yer alır:

 • Arka, yan ve ön tarafta bulunan kameralar ile 360 derece görüntü aktarımına sahiptir.
 • 15 dakika gibi kısa bir süre içinde pil %50 şarj olma özelliği taşır.
 • Model 3 farklı batarya seçeneği ile satışa sunulur.
 • 3,1 saniyede 100 km hıza ulaşır.
 • 670 beygir motor gücü üretir.
 • Araç içinde 22 hoparlör ile 960 wattlık ses sistemi bulunur.
 • Tam dolu pil ile 360 km yol kat etmenizi sağlar.

Tesla Model S Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak?

Sportif tasarımıyla dikkat çeken Tesla Model S’nin Türkiye satış fiyatının vergiler hariç yaklaşık 95 bin dolar olması beklenmektedir.

Tesla Model 3

Tesla Model 3, Tesla serisinin en ekonomik aracı olarak ifade ediliyor. Tesla otomobil model fiyatları arasında uygun seçenekleriyle dikkat çeken Model 3, darbelere karşı dayanıklı sert malzemelerden üretiliyor. Çift motordan gelen gücün 4 teker tarafından çekilmesi özelliği araca ekstra yol tutuşu sağlıyor ve bununla birlikte ön ve arka tekerlere iletilen gücün dijital olarak takip edilmesi de ekstra sürüş güvenliği oluşturuyor. Model 3’te yer alan cam tavan ise araç içerisine aydınlık bir hava katıyor ve estetik bir dış görünüşe de katkı sağlıyor.

Tesla Model 3 Teknik Özellikleri Neler?

Tesla Model 3’ün teknik özellikleri ise şöyle:

 • Ön panelde bulunan 15 inçlik dokunmatik ekran sürüş kontrollerine ulaşımı kolaylaştırır.
 • Tam şarj dolumuyla ortalama 576 km yol kat edilir.
 • 100 km hıza 3,1 saniyede ulaşılır.
 • Araç 260 km maksimum hıza ulaşır.
 • 15 dakika şarj pilin %50 dolmasını sağlar.
 • 250 metreye kadar üç boyutlu (3D) çevre görüntüsünü ekrana aktarır.
 • Otomatik pilot ve otomatik park özellikleri yer alır.

Tesla Model 3 Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak?

Tesla Model 3, Tesla araba modelleri arasında ekonomik sınıfta yer alır. Tesla Model 3’ün Türkiye’de başlangıç fiyatı olarak vergiler hariç 45 bin dolara satışa sunulacağı düşünülmektedir. Tesla Model 3, diğer Tesla Araba modellerine göre bütçe dostu olmasına rağmen üstün teknolojik özellikler sunar. Siz de Tesla serisinden bir elektrikli araca sahip olmak isterseniz, modelleri takip edebilir, tüm özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyerek sizin için uygun olan seçeneği bulabilirsiniz.

Otonakit aracını satmak isteyenlere Borusan güvencesiyle teklif seçenekleri sunar. Siz de Tesla model araçlardan birine sahip olmak için eski aracınızı satmayı düşünüyorsanız Otonakit ile eski aracınız için kolayca teklif alın!

Arabam Kaç Para

Etiketler