Türkiye'nin En Ucuz Sıfır Otomobili: Hyundai Santro

hyundai santro 2022

Son dönemlerde sıfır ve ikinci el araç fiyatlarındaki tırmanış Türkiye’nin en ucuz sıfır otomobili olan Hyundai Santro’nun Türkiye’ye geleceği tarih ve satış fiyatının ne olacacağı hakkında merak uyandırmaya başladı. Rakiplerine kıyasla otomobil fiyatlarını daha makul seviyelerde koruyan Hyundai, çip krizi ve tedarik gibi sorunlar nedeni ile her ne kadar fiyatlarını artırmak zorunda kalsa da hala Türkiye’nin en ucuz sıfır otomobilini satışa sunma konusunda sektöründe öncü olarak karşımıza çıkıyor. Hem üreticilerin hem de markaların yeni arayışlara girdiği otomotiv pazarında bazı yeni gelişmeler gündeme geldi. Türkiye’de öne çıkan markalar arasında olan ve satışlarıyla dikkatleri üzerine çeken Hyundai, uygun maliyetli sıfır otomobil satın alabilme konusundaki ilk gelişmeye ön ayak oldu. Bu hamlesiyle Hyundai, oldukça makul bir fiyat listesi ile Hyundai Santro’yu Türkiye otomobil pazarında satışa çıkarmak için hazırlıklara başladı. Hem sıfır hem de uygun fiyatlı araba olarak öne çıkan Hyundai Santro, en ucuz otomobil ünvanına sahip olması yönüyle şimdiden tüm gözleri üstüne çekmeyi başardı. Merakla beklenen Hyundai Santro modeli hakkında bazı detaylar belli oldu bile.

Hyundai Santro Alınabilecek En Ucuz Sıfır Araba Kategorisinde

Otomobil sektöründeki markalar arasında ilk sıralarda yer alan isimlerden biri olan Hyundai, Hindistan’da satılmak üzere özel olarak ürettiği Santro modelini makul ve ucuz fiyatıyla Türkiye’de de satışa çıkarmaya karar verdi. Hyundai ucuz ve sıfır araba pazarında farklı seçenekler sunan bir otomobil markası olarak alternatifleri arasına Santro modelini de ekledi. Son zamanlarda araba piyasasındaki sıfır otomobillere bakıldığında en ucuz araçların bile 250 bin TL seviyesinden başladığını göz önüne alırsak Hyundai Santro, sıfır araç satın alma hayalini canlı tutma konusunda büyük bir adım attı. Yüksek fiyatların bu denli çoğalmasına neden olan döviz kurundaki dalgalanmalar ve stokçuluk, Türkiye’de sıfır araç sahibi olabilmeyi de doğrudan etkiledi. Son günlerde döviz kurunda yaşanan düşüşlere rağmen otomobil fiyatları istenen ve olması gereken seviyelere henüz düşmedi. Bu nedenle, otomobil fiyatlarının beklenen seviyeye gelmesi için geriye tek bir alternatif kaldı. Bu da ucuz sıfır araba modelinin otomobil pazarında satışa çıkması. Asya otomobil piyasasında, özellikle de Hindistan’da makul fiyatlar sunan Hyundai Santro bu yönüyle çok yüksek satış rakamlarına ulaşan araba modelleri arasında ilk sırada yer aldığı için Türkiye pazarında da satışa girdi.

Türkiye’nin En Ucuz Sıfır Otomobili: Hyundai Santro Özellikleri

Piyasaya sunulacağı haberinden bu yana merakla beklenen Hyundai Santro, sıfır araç sahibi olmak isteyenler tarafından araştırılmaya başladı. Alınabilecek en ucuz sıfır araba olma avantajını elinde tutan Hyundai Santro teknik özellikleri bakımından beklentileri karşılayacak özellikleri ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Hyundai Santro’nun gereksinim amacı ile hem ucuz hem de sıfır otomobil arayanlar tarafından tercih edilmesi oldukça yüksek bir ihtimal. İşte herkes tarafından takip edilen Hyundai Santro 2022 model aracın teknik özellikleri:

  • Türkiye otomobil pazarına giren Hyundai Santro 1.1 MPI içten yanmalı motora ve 5 ileri manuel vitese sahiptir.
  • Hyundai Santro hatchback gövde tipi, 5 adet kapısı ve 5 koltuğu ile konforlu bir sürüş ve seyahat deneyimi sunar.
  • Genel bir bakış ile Hyundai Santro, şehir içinde Hyundai i10 otomobil modeline benzer nitelikleri barındırır.
  • Temel olarak bir araçtan beklenebilecek minimum performansı sağlaması ile genel beklentileri karşılar.
  • Şehir içi ve şehir dışı ulaşımda hem sürücülere hem de yolculara kolaylık sağlaması amacıyla tasarlanıp üretilmiştir.
  • Ekonomik yakıt tüketimi sayesinde kullanıcısına en hesaplı ve rahat performansı sunması ile öne çıkar.

En Ucuz Sıfır Otomobil Hyundai Santro Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Hyundai Santro modelinin henüz Türkiye otomobil pazarına ne zaman çıkacağı hakkında yetkililer tarafından kesin ve net bir tarihe işaret eden resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Türkiye’nin en ucuz sıfır otomobili olan Hyundai Santro’nun Türkiye’de 2022 yılı içerisinde satışa sunulacağı kesinleşti. Sonuç olarak; Güney Koreli otomotiv üreticisi olan ve otomobil sektöründe önde gelen markalarından biri olan Hyundai, Türkiye’de hem sıfır hem de ucuz fiyatlı bir otomobil modeli olan Santro’yu yakın bir zamanda satışa sunmaya hazırlandığına dair açıklama yaptı. Hyundai’nin bu ucuz ve sıfır otomobil satış stratejisi, sektördeki diğer otomobil markalarını da harekete geçiren bir yol açmış olabilir. Böylece, Türkiye’de çeşitli markalar tarafından sıfır ucuz otomobil satışlarının artmasını da sağlayabilir. Ayrıca Hyundai Santro, Hyundai i20 modeli ile kıyaslandığında oldukça benzer, şık, ergonomik tasarıma ve teknik özelliklere sahip olduğu için ülkemizdeki sıfır otomobil fiyatları ile kıyaslandığında ilaç gibi bir etki yaratabilir. Hyundai Santro modeli, öne çıkan bu yönleri ile rakiplerinin önüne geçebilir.

Hyundai Santro Türkiye’de Kaç Paraya Satılacak?

Türkiye otomobil piyasasında en ucuz sıfır araç kategorisinde yer alan Hyundai Santro, bu zamanlarda yüksek satış oranlarına sahip olduğu Hindistan’daki fiyatları Türk lirasına çevirdiğimizde oldukça makul bir rakama satılıyor. Ancak bu otomobilin Türkiye’ye girmesi ile birlikte ÖTV ve KDV gibi ek maliyetlerden son satış fiyatı etkilenebilir. Böylece Hyundai Santro’nun Türkiye satış fiyatı yaklaşık olarak 155 ile 210 bin TL[1] olarak değişkenlik gösterebilir. Neredeyse Hindistan’daki satış fiyatının iki katı olmasına rağmen bu haliyle bile sektörün sıfır araçlarına kıyasla oldukça uygun bir maliyet ile pazara girerek büyük ses getirerek beklentileri karşılayacak gibi görünüyor. Hatta Hyundai’nin Türkiye’deki yatırımları ve pazar stratejisi göz önünde bulundurulduğu zaman Hyundai Santro modelinin 155 bin TL altına satılma ihtimalinin de olması söz konusu. Bunun yanı sıra fiyat değişkenliğinin ve fiyatların durağan olmamasının dolar kuru ile alakalı olması sebebiyle her an farklı fiyat aralıklarında karşımıza çıkma olasılığı da söz konusu olabilir. Hyundai Santro sahip olduğu donanım ve tasarım özellikleri düşünülünce, fiyat performans açısından uygun olması sayesinde alıcılarını cezbetme konusunda oldukça başarılı duruyor. Aynı anda ucuz, sıfır ve bir arabadan beklenen temel işlevleri sunan gelişmiş özellikleriyle yoğun ilgi görüyor.

Eğer sıfır ama ucuz araç satın almak istiyorsanız ya da sahip olduğunuz aracı satıp yenisi ile değiştirmeyi düşünüyorsanız Hyundai Santro modeline göz atabilirsiniz. Birçok kişi tarafından en çok aranan özellikleri bir arada bulundurduğu için Hyundai Santro modeli sizin de beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Aracınızı satmak için piyasayı araştıracak ve fiyat bilgisi alacak yeterli zamanınız yoksa ya da güvenilir bir kaynaktan yardım almak istiyorsanız, Otonakit aracılığı ile otomobiliniz için en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz. Borusan güvencesi ile online fiyat teklifi alabileceğiniz; sorunsuz, hızlı, kesin ve anında alım hizmeti veren Otonakit, aracını satmak isteyen herkese rehberlik eder ve destek verir. Siz de hem sıfır hem de ucuz otomobil satın almak veya aracınız için fiyat teklifi almak istiyorsanız Otonakit’in güvenilir hizmetini tercih edebilir, hayalinizdeki otomobile kolayca kavuşabilirsiniz.

[1] https://www.teknolojioku.com/otomobil/hyundai-turkiye-pazarini-fethedecek-155-bin-tlye-satilacak-hyundai-santro-geliyor-62225d907133214e8d6db2cb?p=4


Arabam Kaç Para

Etiketler