Yeni Elektrikli Araba Citroen e-C4 Türkiye'de!

citroen, elektrikli arabalar, citroen c4, citroen elektrikli, citroen elektrikli araç

Yeni Elektrikli Araba Citroen e-C4 Türkiye'de Satışa Çıktı!

Citroen elektrikli arabalar içinde Hatchback yapısı ve ideal boyutlarıyla öne çıkan e-C4, elektrikli otomobil kullanmak isteyen kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Ayırt edici görünümüyle C4 Citroen modeli dikkat çekici bir otomobil satın almak isteyenlere de hitap eder. Şık detayları ve kendine has far tasarımıyla öne çıkan model, hem konforlu hem de şık bir araba kullanmak istiyorsanız göz atmanız gereken seçenekler arasında yer alır. SUV benzeri görünümü ve iç konforuyla öne çıkan model, elektrikli otomobil arayan aileler için de iyi bir alternatiftir. Geniş iç hacmi, konfor elementleri ve güvenli sürüşüyle geniş bir kitleye hitap eden Citroen e C4 en ucuz alternatifleri sayesinde herkes tarafından ulaşılabilir hale gelir. Eskisinden daha cesur ve keskin LED ışık setine sahip olan model, tasarım bakımından Citroën elektrikli araçları içinde ayrı bir yerde konumlandırılır. Ayrıca daha yuvarlak bir tasarıma sahip olan diğer Citroen elektrikli araç çeşitleriyle kıyaslandığında daha sportif bir görünüm sunar. Yeni nesil tasarım anlayışı göz önünde bulundurularak dizayn edilen model, ilk bakıştan itibaren dikkatleri üzerinde toplamayı başarır. Farklı ve güçlü bir elektrikli araç kullanmak istiyorsanız Citroen C4 elektrikli araba fiyatları ve özelliklerini incelemeye başlayabilir, hayalinizdeki otomobile kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Elektrikli Araba Citroen C-4 Teknik Özellikleri Nelerdir?

Hatchback oluşu, sportif bir yol tutuşu ve konfor elementleriyle öne çıkan elektrikli Citroen C-4, kullanıcılarının birçok beklentisini karşılamayı başarır. 0 km/s’ten 100 km/s’e 9.7 saniye içinde çıkabilmesiyle hız konusunda kullanıcılarının gereksinimlerini karşılar. Bununla beraber en yüksek hızı 150 km/s olan model güvenli bir kullanım deneyimi yaşatır. Motorun torku 134 HP / 260 nm olduğu için istenilen performansı ortaya çıkarır. Yüksek tork değeri sayesinde motorun dönme kuvvetini artıran Citroen e-C4 elektrikli otomobil modeli, arabayı daha hızlı bir şekilde hareket ettirmenizi sağlar. Böylece acil durumlarda daha pratik çözümler elde edebilir, ani manevralar yapabilirsiniz. Bununla beraber “Citroen e-C4’ün menzili ne kadardır?” diye merak ediyorsanız tam dolu bataryayla 350 km’lik mesafeyi kat edebildiğini öğrenmekten memnun kalabilirsiniz. 350 km’lik menzil sunduğu için aracınızın pilini sık sık doldurmanıza gerek kalmaz. Bununla beraber otomobilin tüketimi 173 Wh/km’dir. Bu değer, geleneksel otomobillerde 100 km’de 1.9 litrelik bir yakıt tükettiği anlamına gelir. Ayrıca Citroen C4 elektrikli araba modelinde CO2 emisyonu 0 gr/km olduğu için çevre dostudur. Çeşitli konfigürasyonlara sahip olsa da Citroen e-C4 modellerinin hepsinde 18 inç boyutunda alaşım jantlar yer alır. Ayrıca kıllı telefon bağlantısına sahip olan 10 inç ebatlarındaki bilgi-eğlence sistemi de bütün seçeneklerde dahili olarak bulunur. 10 inç boyutundaki ekran, pratik kullanımı ve genişliğiyle pek çok kişinin beğenisini kazanır. Ayrıca tamamen dijital olan ekran, hem görsel hem de işlevsel olarak kullanıcılarına avantajlar sunar. Android Auto, Apple CarPlay ve kablosuz telefon şarjı gibi özelliklere sahip olan gösterge paneli, ihtiyaç duyabileceğiniz çoğu özelliklere sahip olmanızı sağlar. Ayrıca Citroen e-C4, hem Android hem de Apple cihazları desteklediği için herkesin kullanabileceği bir araç haline gelir. Bununla beraber klima kontrolleri orta konsolda ekrandan ayrılır. Alt tarafta yer alan kontroller, aracınızın iç ortam sıcaklığını pratik bir şekilde değiştirmenize olanak tanır. Ek olarak çift bölgeli klima kontrolü sayesinde yolcu koltuğuyla sürücünün klimayı farklı derecelerde kullanmasına olanak tanır. Teknik özellikleriyle farklı kullanım ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başaran Citroen e-C4 modeli, elektrikli araba kullanmak isteyen kişilerin dikkate alması gereken alternatifler arasında yer alır.

Elektrikli araba sevenler, elektrikli arabalarla ilgili tüm merak edilenler yazımızı okumak için tıklayın.

Citroen e-C4 Şarj Gücü Nedir? Şarj Özellikleri Nelerdir?

50 kWh batarya kapasitesine sahip olan model, kısa süre içinde pilini doldurabilmesiyle kullanıcılarının beğenisini kazanır. 100 kW gücünde hızlı şarj desteğine sahip olan aracın pili tamamen boş olduğunda yarım saat içinde %80 oranına kadar doldurulabilir. Kısa sürede dolan piliyle Citroen e-C4 modeli oldukça avantajlıdır. Böylece şehirlerarası ya da uzun mesafeli yolculuklarınızda Citroen e-C4 kullanışlı bir araç haline gelir.

Bir diğer Citroen modeli Citroen Ami hakkında bilgi almak için tıklayın.

Citroen e-C4'ün Yüksek Verimli Isı Pompası

Bütün detayları özenli bir şekilde üretilen model, ısı pompasıyla da kullanıcılarına avantajlar sunar. Pil içerisinde depolanan enerjiyi verimli bir şekilde kullanan model, aracın kullanım ömrünü sürekli olarak iyileştirir. İklim değişikliklerinden etkilenmeyecek biçimde yapılandırılan ısı pompası, aracın daha verimli hale gelmesini sağlar. Böylece mevsim değişiklikleri kaynaklı problemlerin yaşanmasının önüne geçerek aracın tam dolu bataryayla uzun yolculuklar yapmasını sağlar.

Citroen e-C4 Donanımsal Özellikleri Nelerdir?

Yeni elektrikli araba Citroen e-C4 modeli, donanım söz konusu olduğunda sahip olduğu özellikler sayesinde sürücülerine birçok avantaj sağlar. 45 kWh kullanılabilir pil içeren model, kısa süre içinde şarj olduğu için kullanan kişilerin beğenisini kazanır. 50 kWh kapsiteli Lityum-iyon pil, uzun bir menzil sağladığı için elektrikli araba modelleri içinde dikkatleri üzerinde toplar. Bununla beraber alandan ödün vermeyecek biçimde tasarlanan model, şarj kablosunu saklamanız için ideal bir alan içerir. Alt bölüm sayesinde şarj kablosunu ortadan kaldırabilir, kablonun arabanın şık görünümünü bozmasının önüne geçebilirsiniz. Otonom acil frenleme özelliğine sahip olan model, aracınızın önünde potansiyel bir tehlike olduğunu sezdiğinde sizin yerinize frene basabilir. Çarpışmayı önlemek için sensörler aracılığıyla çevresinden bilgi alarak daha güvenli bir sürüş deneyimi elde etmenizi sağlar. 380 litre hacme sahip olan bagajı sayesinde kalabalık ailelerin beğenisini kazanır. Tatile giderken bavullarınızı 380 litrelik bagaja rahat bir şekilde sığdırabilir, bütün eşyalarınızı kolaylıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Yolculuğa çıkarken yanınıza alacağınız bavulları rahatlıkla sığdırabileceğiniz biçimde tasarlanan Citroen e-C4, her türlü kullanım amacına kolaylıkla uyum sağlar. Ayrıca isteğe bağlı ısıtma ve masaj özellikleriyle donatılan konfor koltukları, sürücülerine farklı bir deneyim sunar.

Gelmiş geçmiş en iyi elektrikli araba modelleri başlıklı yazımızı okumak için tıklayın!

Citroen e-C4 Teknolojisi Citroen e-C4'ün Menzili

Elektrikli araçlar içinde teknolojik detaylarıyla dikkatleri üzerinde toplayan model, uzun menzil süresi sayesinde kullanıcılarının birçok ihtiyacına yanıt verir. Tam dolu piliyle 350 km’lik bir menzil sunan model, uzun yolculuklar için ideal hale gelir. Bununla beraber konforlu iç tasarımı ve şehir içi düşük tüketimi sayesinde günlük kullanımda da tercih edilebilecek modeller arasında yer alır.

Hem Günlük Kullanım Hem Uzun Yolculuklar için İdeal Citroen e-C4

Hem şehir içi hem de şehirler arası yolculuklar için özel olarak tasarlanan model, sürücülerine avantajlar sunar. Verimli motoru sayesinde iyi bir menzil elde edilmesini sağlayan model, uzun yolculuklar için ideal hale gelir. Bununla beraber konforlu sürüşü, yol tutuşu ve teknolojik detayları sayesinde günlük kullanım için de uygundur. Citroen e-C4, kullanıcı odaklı tasarımıyla öne çıkar.

Citroen e-C4 Üretim Yeri Neresidir?

Kullanıcı odaklı olacak şekilde Fransa’da üretilen Citroen e-C4, sürücülerinin ihtiyaçlarını dikkate alır. Kompakt bir Hatchback otomobil arayanlar için ideal modeldir.

Türkiye’de ki elektrikli araç şarj istasyonları yazımızı okumak için tıklayın!

Citroen e-C4 Teknolojisi

Citroen e-C4 modelinde araca ağırlık yapacak büyük bir pil yerine hızlı bir şekilde şarj olacak şekilde optimize edilmiş bir batarya kullanılır. Böylece aracın ağırlığını düşürürken aynı zaman performansını geliştirir. İyileştirilmiş şarj hızı sayesinde özellikle uzun süreli yolculuklarda kullanıcılarına avantajlar sunan model, içerdiği teknolojik detaylarla kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarını yanıtlar. Aşamalı hidrolik yastıklama sistemi sayesinde yumuşak bir süspansiyon sunan model, tümseğe çarptığınızda darbeyi daha az hissetmenizi mümkün hale getirir. Şehir içinde engebeli yollara girmeniz gerektiğinde süspansiyon sisteminin sunduğu avantajlardan faydalanabilir, yolları zorlanmadan geçebilirsiniz. Ayrıca direksiyon oldukça hafif olduğu için Citroen e-C4 modeli sürüş konforunu iyileştirir. Özellikler şehir içinde dar alanlardan geçmeye çalışırken hafif direksiyon sayesinde hamlelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilir, zorlu yerlerden zorlanmadan geçebilirsiniz. Standart olarak gelen arka park sensörleri, 360 derecelik bir kamera sistemi sunduğu için her yerde kolaylıkla park işlemini gerçekleştirmenizi mümkün kılar. Ekran üzerinden yaklaştığınız noktaları görerek daha iyi hamleler yapabilir, aracınızı kısa süre içinde istediğiniz gibi park edebilirsiniz. Ayrıca direksiyonun arka tarafında da 5 inç boyutunda ikinci bir ekrana sahip olan model, tüketim ortalamasından hızınıza kadar çeşitli ayrıntıları görmenize olanak tanır.

Citroen e-C4 Fiyatları

Hem şehir içinde hem de şehirler arası yolculuklar sırasında kullanılabilecek şekilde dizayn edilen Citroen e-C4, teknolojik özellikleriyle sürücülere birçok avantaj sağlar. Tam dolu bataryayla kat edebildiği menzil ve konfor elementleri sayesinde elektrikli araç kullanmak isteyen kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Elektrikli araçlar içinde dikkat çekici tasarımı ve teknik özellikleriyle öne çıkan Citroen e-C4 modelinin fiyatları ise henüz açıklanmadı.

Siz de ikinci el aracınızı satmak için Otonakit’ten online teklif alabilir, hızlı ve sorunsuz bir sürecin sonunda tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Arabam Kaç Para

Etiketler